Oglądaj cały film "Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA"


Język: PL Lektor & Napisy

 
Wyświetlenia: 14728  
Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA

Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA

Apr. 17, 2020 127 Min. 9.0
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Oglądaj Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA

Perskie lekcje mogą być dramatem filmowym Vadima Perelmana, który miał swoją premierę na festiwalu w Berlinie w lutym 2020 roku. Persian Lessons” to międzynarodowy anglojęzyczny tytuł “Persian Lessons”. Film jest faktycznie wspierany przez treść narracji Erfindung einer Sprache Wolfganga Kohlhaase’a.

W okupowanej przez Niemców Francji w czasie II wojny światowej, w 1942 roku.

Gilles, syn antwerpskiego rabina, który faktycznie chciał uciec do Szwajcarii, został aresztowany wraz z innymi Żydami przez esesmanów. w lesie ledwo udaje mu się uciec przed egzekucją, ponieważ przysięga esesmanom, że nie jest Żydem, ale Persem. Ponieważ Hauptsturmführer Klaus Koch, który organizuje racje żywnościowe dla esesmanów i więźniów w obozie przejściowym, pilnie próbuje znaleźć kogoś, kto mówi po persku, to kłamstwo ratuje mu życie.

Ponieważ posiada on perską książkę, jest dostarczany do Kocha, który po małym teście wierzy mu. Przyjmuje imię Reza Joon, które jest imieniem syna, któremu książka została przekazana przez jego ojca na kołdrze. Gilles mówi zarówno po francusku, jak i niemiecku, ale zna tylko słowa dla matki i ojca w języku perskim, co jest wystarczające, aby przekonać Hauptsturmführera. Koch, który jako szef kuchni nie chce dodać dużej restauracji, planuje po wojnie jechać do Teheranu i otworzyć tam restaurację, więc w ciągu kolejnych dwóch lat planuje dowiedzieć się jak najwięcej słownictwa, jak tylko może. dlatego niezaprzeczalny fakt, że Gilles wyjaśnia, że nie może pisać Farsi nie przeszkadza mu.

Koch przydziela mu figurę w kuchni, a gdy jest zatrudniony, Gilles zaczyna wymyślać i zapamiętywać słownictwo dla wszystkich rodzajów słów związanych z gotowaniem i jedzeniem. Do obowiązków Kocha należy również utrzymywanie relacji z więźniami, w tym zabitymi i deportowanymi do innych obozów (eksterminacyjnych). Pomocnik SS Fräulein Strumpf, z której pracy Koch jest bardzo niezadowolony, prowadzi te listy. Zadanie to powierza teraz Gillesowi, który wyróżnia się starannością i pracowitością, dodatkowo do tego dodaje kuchnię obozową.

Ponieważ Rottenführer Max Beyer od samego początku nie ufa rzekomemu Persowi i podejrzewa go o bycie Żydem, oboje decydują się pozwolić Gillesa na ucieczkę i rozstrzelać go podczas próby ucieczki, po tym jak zawłaszczył sobie pracę Fräulein Strumpf. Gilles zostaje jednak ostrzeżony przed pułapką i zdaje sobie sprawę z daremności próby ucieczki i wraca do obozu, zanim strażnicy staną się wobec kogokolwiek podejrzliwi.

Tymczasem jego praca jako księgowego list więźniów okazuje się strzałem w dziesiątkę, ponieważ inspiruje się nazwiskami więźniów, które wpisuje na listy, tworząc coraz to nowe słownictwo do nauki języka Kocha.

Koch wierzy, że został przez niego oszukany i brutalnie go pobił, przypisując mu postać w kamieniołomie, gdzie Beyer ma tworzyć swoje życie w piekle, gdy z bezmyślności Gilles używa słownictwa, którego wcześniej używał jako dodatkowego terminu o szczególnym znaczeniu. Gilles jest jednak w stanie utrzymać się w kłamstwie, ponieważ nawet podczas gorączki po załamaniu fizycznym w pracy nadal mówi swoim wymyślonym językiem perskim. Koch przyprowadza go z powrotem do swojego pokoju i nawet przeprasza za to. aby uratować wielu jego Persów przed planowanym przeniesieniem więźniów do obozu w Polsce, umieścił go na kilka dni w pobliskim gospodarstwie.

Gilles nie może ufać swoim współwięźniom, ale jak tylko może, pomaga nowo przybyłym. Kiedy do obozu trafia brytyjski jeniec wojenny, który ma perskie pochodzenie i będzie dla niego niebezpieczny, zostaje zabity przez włoskiego więźnia, któremu brat Gilles już wcześniej pomagał. Beyer następnie zabija Włocha. Gilles chce po tym wydarzeniu pojechać do obozu zagłady z przeciwległymi więźniami, ale Koch temu zapobiega.

SS zabija więźniów pozostających w obozie, ponieważ front zbliża się do niego i dlatego alianci zbliżają się do obozu i palą wszystkie dokumenty związane z więźniami i w związku z tym popełnione na nich okrucieństwa. Koch dezerteruje i wyjeżdża z Gillesem / Rezą z obozu. Ich drogi rozchodzą się do lasu.

Koch, który udaje Belga i musi uciec przez Stambuł do Teheranu, zdradza się i zostaje aresztowany na granicy razem ze swoimi Farsi, których Gilles przez lata uczył się i wymyślał. Gilles zostaje zabrany do obozu przejściowego dla sił alianckich. Jest jednym z niewielu ocalałych więźniów obozu, którzy mogą powiedzieć wyzwolicielom o okrucieństwach popełnionych przez Niemców. Zapamiętał 2.840 nazwisk osób, które znajdowały się na listach więźniów podczas jego dodawania do urzędu stanu cywilnego i dla Kocha. Te nazwiska podaje przesłuchującym, na czym kończy się film.

Największa baza filmów i seriali. BRAK COMIESIĘCZNYCH OPŁAT - Twoje konto będzie aktywne bez ograniczeń czasowych - czyli od momentu aktywacji już na zawsze. Znajdziesz tu kompozycję filmów w najlepszej jakości, od klasyki po premiery kinowe. Filmy, które podbiły serca widzów na całym świecie oraz dzieła które zdobyły uznanie na największych fetiwalach filmowych oraz te które zdobyły nagrody i nominacje. Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA 

MUSISZ DOKONAĆ PEŁNEJ REJESTRACJI ABY OBEJRZEĆ TEN FILM!
Kliknij aby się ZAREJESTROWAĆ !Podobne wyszukiwania :

Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA chomikuj


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA po polsku


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA torrent


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA napisy pl


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA dubbing


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA full hd


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA lektor pl


Poufne lekcje perskiego (2020) Cały film Zalukaj Online CDA cały film


Oryginalny Tytuł Persian Lessons
IMDb Rating 9.0 9.0 ocen

Podobne filmy

Gwiazd naszych wina (2014) Online Cały Film Lektor PL
Remi Nobody’s Boy (2018) Zalukaj Online Cały Film Cda
The New Twenty (2009) Zalukaj Online Cały Film Lektor PL
Urban Country (2018) Online Cały Film Lektor PL
Quero Dizer-te Adeus (2015) Online Cały Film Lektor PL
The Messenger (2015) Online Cały Film Lektor PL
¡Qué buena vida! (2005) Zalukaj Online Cały Film Lektor PL
Metal Heart (2018) Zalukaj Online
Road to Istanbul (2016
                    ) Online Cały Film Lektor PL
Wiñaypacha (2018) Zalukaj Online
The Photograph (2020) Oglądaj Film Zalukaj Online
White Night Wedding (2008) Zalukaj Online Cały Film Lektor PL